Dobre ogłoszenie sprzedaży – co powinno zawierać
Napisanie dobrego ogłoszenia wymaga chwili skupienia. Nie może być ono pisane na kolanie bo zazwyczaj w tym przypadku trudno będzie odnieść zamierzony sukces. Jak zatem zabrać się po pisania ogłoszenia i jakie powinno być to idealne?
Przede wszystkim dobre ogłoszenie nie powinno być zbyt długie. Nikt z nas nie lubi i nie przeczyta referatu na całą stronę. Należy zatem pisać zwięźle. Skłania nas to do ujęcia w ogłoszeniu samych konkretów. Nie ma tu bowiem miejsca na tak zwane „wodotryski”. Bajerowanie lepiej zostawić na bezpośredni kontakt z klientem. Celem ogłoszenia jest zainteresowanie produktem potencjalnych nabywców.
W pierwszym zdaniu ogłoszenia napiszmy co i gdzie sprzedajemy np. jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska pierwsze zdanie powinno brzmieć: „Sprzedam mieszkanie we Wrocławiu”. Następnie warto ująć najważniejsze cechy produktu. W przypadku sprzedaży mieszkania są to metraż, ilość pokoi, łazienek, piętro na którym znajduje się mieszkanie oraz rodzaj budynku (kamienica, blok – stare czy nowe budownictwo). Dodatkowo możemy opisać czy lokal posiada wyjście na balkon, taras czy ogródek. Jeżeli mieszkanie ma jakieś wyjątkowe atuty, rzadko spotykane warto o nich wspomnieć. Nic tak bowiem nie przyciąga klientów jak wyjątkowość produktu, jego oryginalność oraz wyróżnianie się na tle produktów konkurencyjnych.
Czy warto wspomnieć o negatywnych cechach sprzedawanej nieruchomości? Odpowiedz na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy ona bowiem od wielkości i rodzaju wady. Z jednej strony wspomnienie o jakiejś negatywnej cesze może odstraszyć potencjalnych nabywców, z drugiej jednak strony czasami zależy nam na przefiltrowaniu zainteresowanych – pozwala to na zaoszczędzenie naszego czasu – przecież takie osoby i tak zrezygnują z zakupu jak tylko dowiedzą się o usterce, wadzie. Czasami coś co może świadczyć na niekorzyść towaru warto przedstawić w łagodniejszej formie i tak w przypadku mieszkania, które wymaga niewielkiego remontu nie piszmy: „mieszkanie wymaga remontu” lecz „mieszkanie do odświeżenia”. Jedno i drugie zdanie niesie to samo przesłanie – mieszkanie wymaga włożenia jakiejś pracy, aby w nim zamieszkać, jednakże drugie z nich jest znacznie łagodniejsze i ie odstrasza tak jak pierwsza propozycja.
o autorze
Mentos
—
Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www